MODEL

Jeep - Compass (2017)

 

JEEP CompasS w nowej odsŁonie

 

Premiera i dostępność
2017 rok dla Jeepa to przede wszystkim oczekiwanie na pierwsze w sprzedaży modele nowego i nowoczesnego Jeepa Compass.  Europejska wersja została zaprezentowana na tegorocznych targach w Genewie. Co wiemy o nowym Jeepie?

Wygląd nowego Compassa
Jeep Compass to swoisty mariaż dwóch innych modeli Jeepów: Cherokee i Renegade. Z Cherokee zabrał m.in. reflektory i osłonę chłodnicy. Wspólnie z Renegade wykorzystuje tę samą płytę podłogową (korzystają z niej również Fiat 500, 500X czy Tipo). Po premierze w Genewie i wcześniejszym debiucie w Stanach wiadomo, że nowy Jeep Compass to elegancka linia nadwozia i smuklejsza sylwetka. Zadbano o każdy detal, więc Compass może poszczycić się chromowanymi listwami nad oknami, 18-calowymi aluminiowymi felgami i wnętrzem dla wymagających. Strategia Jeepa zakłada, że Compass będzie tym ekskluzywnym i prestiżowym modelem w ich stajni.

Napędy 4x4
Wersje podstawowe, dla mniej wymagających użytkowników dróg miejskich,  będą dostępne z przednim napędem. Jednak jak na standardy Jeepa przystało, Compass oferowany będzie też w napędzie 4x4. Będzie również dostępna wersja z reduktorem, co może ucieszyć miłośników off roadów.

Wersje silnikowe
W polskich salonach klasycznie dostępne będą silniki benzynowe jak i dieslowe. Dostępny już od około 25 tysięcy euro model podstawowy to 140-konna wersja silnikowa 1,4 l MultiAir2 Turbo. Będzie posiadał 6-stopniową, ręczną skrzynię biegów i napęd na przód. Dla lubiących mocniejsze wrażenia za kółkiem przygotowano wersję 170 KM, w wersji 4x4 z aż 9-stopniową, zautomatyzowaną skrzynią biegów.
Silniki wysokoprężne dostępne będą w trzech wersjach: „zwykłej” jednostki o mocy 120 KM z napędem na przód oraz 2,0 MultiJet II w dwóch opcjach: 140 KM i ze 170-konną jednostką. Obydwie opcje mogą śmiało wyjechać na boczne drogi, bo otrzymają solidny napęd 4x4. Silnik o mocy 170KM dostępny będzie z automatyczną, 9-stopniową przekładnią.

Gdzie kupić?
Już od końca kwietnia zainteresowani mogą składać zamówienia na ten model w wybranych autoryzowanych salonach. U dealerów na Śląsku do nabycia będzie wersja Jeep Compass Opening Edition. Pierwsze egzemplarze powinny dojechać do właścicieli już pod koniec lata.

 

opracował: Jeep Partner 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google