MODEL

Jeep - Grand Cherokee (1999-2004)

 

Wymiana przednich reflektorów

 

Aby wymienić żarówkę należy wyjąć cały reflektor. Oto jak to zrobić.

Demontaż:

  1. Wykręć śrubę mocującą reflektor, znajdującą się na górze plastikowej obudowy reflektora. Śruba jest charakterystyczna, gdyż jest bardzo długa I gwintowana jedynie przy swoim końcu, nie sposób jej pomylić.


  2. Chwyć wewnętrzną górną i zewnętrzną dolną krawędź reflektora, a następnie ciągnij reflektor w swoją stronę (w długiej osi auta). Jeśli dawno nikt tej czynności nie wykonywał jest spora szansa, że grzybki mocujące reflektor będą zardzewiałe i wyjęcie go będzie wymagało naprawdę sporej siły.


  3. Następnie odepnij wszystkie żarówki z reflektora, żeby móc odłożyć reflektor na bok, lub wymień po prostu przepaloną żarówkę. Odpięcie reflektora w całości jest przydatne tylko jeśli jego mocowania są na tyle zardzewiałe, że wymagają naszej interwencji. Wówczas warto każdy grzybek przetrzeć drobnym papierem ściernym i przesmarować.

 

Montaż:

Montaż jest bardzo prosty i przebiega w odwrotnej kolejności. Należy pamiętać o dokładnym dociśnięciu zatrzasków, żeby reflektor nie był luźny

 

UWAGA:
Nie dotykaj szklanej bańki żarówki rękami lub tłustymi powierzchniami. Pozostawiony na powierzchni szkła tłuszcz wtapia się w nią, znacznie skracając żywotność żarówki.

 

 

 


opracował: mendelmax

 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google