MODEL

Jeep - Grand Cherokee (1999-2004)

 

Montaż radia 2DIN

 

Zamontowałem u siebie w jeepie radio 2 DIN i chcąc podzielić się nabytą wiedzą w tym zakresie postanowiłem w trakcie pracy porobić kilka fotek, które teraz udostępniam aby innym było lżej przy tego rodzaju pracy.

Narzędzia które były mi potrzebne do wykonania tej transplantacji to:
- piłka do metalu
- nożyk
- szpachla (użyłem szpachli firmy NOVOL - universal putty)
- papier ścierny (grubo i drobnoziarnisty)
- pistolet do klejenia na gorąco
- linijka (zwykła szkolna 30 cm)
- lakier podkładowy w sprayu m-ki MOTIP
- czarna farba w sprayu

Zacząłem od demontażu ramki mocującej radnio - żadna filozofia bo trzyma się na czterech zaczepach. Później przyciąłem ją do odpowiednich wymiarów. Tutaj wziąłem wymiar panelu a nie obudowy. Do tego wymiaru dodałem z każdej strony po kilka milimetrów tj. grubość użytej przeze mnie linijki + ok. 1 mm luzu z każdej strony.  

Kolejny krok to docięcie linijki na wymiar odpowiadający dociętej uprzednio ramki. Trzy kawałki, które będą stanowić ramkę tj. prawa i lewa strona oraz góra. Seryjne radio jest nieco szersze od radia 2 DIN więc należy też dociąć dwa kawałki linijki aby zakleić powstałą lukę.

należy pamiętać aby po włożeniu wyciętych kawałków linijki były one ciasno spasowane tak aby samę się trzymały. (im mniej luzu tym bardziej stabline to będzie). Później pozostaje już tylko sklejenie tego do kupy przy użyciu pistoletu do klejenia na gorąco.

jak wszystko ładnie się trzyma to ...szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla a później szlifowanie na "wysoki połysk"  

gdy uznamy, że uzyskana jakość nas satysfakcjonuje to psikamy to lakierem podkładowym a później farbą. Najlepiej nakładać kilka cienkich warstw w odstępach czasu pozwalających na wyschnięcie poprzedniej warstwy.

zanim wsadzimy ramke należy zrobić trochę luzu na radio 2 DIN w miejscu, gdzie było fabryczne radio. Należy pamiętać, że oryginalne radio było niższe. Wnętrze na radio posiada w jej górnej części elastyczne plastiki, które należy wyciąć - ja użyłem piłki do metalu  Nic więcej nie trzeba tam demontować (przynajmniej tak było w moim przypadku) Na obwodzie tapicerki, gdzie była zamocowana ramka, w górnej jej części należy na całej długości wyciąć element, w którym są dwa otwory na zatrzaski mocujące ramke - bez tego radio u mnie nie chciało wejść.

 

później to już tylko założenie ramki i frajda z nowej zabawki  

 

 

 

opracował: Luke

 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google