MODEL

Jeep - Grand Cherokee (1999-2004)

 

naprawa tylnych lamp

 

Do operacji potrzebne nam będzie:
- nagrzewnica
- lutownica
- śrubokręty płaskie (do podważania)
- silikon (obojętnie jaki)
- nóż
- oraz trochę chęci

Zdejmujemy lampę z autka(dwie śruby widoczne po otworzeniu tylnej klapy).Odpinamy kostkę(nie zapomnieć o przesunięciu do góry czerwonej zapadki przy kostce)takie zabezpieczenie kostki.

Kładziemy lampę na stole

Wyjmujemy wkłady żarówek

Następnie bierzemy w dłoń nagrzewnice i nagrzewamy klej łączący lampę z częścią tylną (tutaj przyda się też nóż do podważania i przecinania kleju).

Po odłączeniu tylnej części widzimy to;(bynajmniej powinniśmy to widzieć)

Zdejmujemy plastikową osłonę ścieżek za pomocą śrubokręta bądź noża,powoli podważamy uwazając zeby nie połamać tej że osłony.

Po zdjeciu osłony naszym oczętom ukazuja się ścieżki

które znając życie nie trzymaja się na swoich miejscach.

układamy ścieżki na swoich miejscach i przy pomocy lutownicy podgrzewamy te dzióbki trzymające ścieżki,następnie bierzemy silikon i lejemy z góry na ścieżki.Możemy to zrobic na dwa sposoby.

Lekko zalewając scieżki:

Bądź mocno (sposób dowolny)

Następnie przykrywamy zdjętą wcześniej plastikową osłoną, trzeba ją wcisnąć aż klikną te dzióbki i będzie przylegała,bierzemy lutownicę i rozmaślamy dziubki zaznaczone na fotce w celu trzymania osłonki.

Odkładamy wszystko i czekamy aż silikon wyschni.

W tym czasie możemy poprawić wąsy na wkładach żarówek w celu poprawy masy bądź prądu.

Patrząc od góry gdzie siedzi zarówka są takie małe metalowe wąsiki które można lekko poodginać.

Po wyschnieciu silikonu składamy wszystko w jedną całość oczywiście pamietając o podgrzaniu kleju (lepiej zwiąże lampę z tylną cześcia) znajdujacego sie na lampie oraz na tylnej cześci którą od lampy odklejaliśmy.Po złożeniu wsadzamy lampe na miejsce i cieszymy się że oczszędziliśmy 70 zł. od sztuki.

Tyle kosztowało mnie oddanie autka do warsztatu i zrobienie tego przez elektryka.Oczywiście elektryk nie uzył silikonu tylko podgrzał te dzióbki które trzymały ścieżki no i po jakims czasie znowu problem powstał wiec rozebrałem wszystko sam jeszcze raz i zrobiłem jak wyżej i teraz od czerwca tamtego roku problemu z lampami tylnymi nie mam.

 

 

opracował: Jankees & SebastianBąk

 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google