MODEL

Jeep - Grand Cherokee (1999-2004)

 

Zwiększenie zasięgu pilota

 

Chcąc zwiększyć zasięg naszego pilota należy zaopatrzyć panel sterujący w antenę. Panel umieszczony jest w drzwiach pasażera i jest to ten sam który steruje otwieraniem szyby i zamykaniem drzwi. Aby dostać się do panela należy zdemontować tapicerkę drzwi. W tym celu musimy zaopatrzyć się w następujące narzędzia: cienki śrubokręt płaski, śrubokręt krzyżakowy, śrubokręt gwiazdka nr 20, mała lutownica i cyna. Przed zdjęciem tapicerki należy opuścić szybę co znacznie ułatwi nam robotę. Dobrze jest również mieć pomocną drugą parę rąk-mnie pomógł bardzo w tej robocie syn Kornel.

1.Zdejmowanie tapicerki drzwi należy zacząć od podważenia i wyjęcia okrągłej zaślepki na wysokości lusterka bocznego. Pod tą zaślepką znajduje się wkręt który odkręcimy śrubokrętem krzyżakowym.  Następna śrubka jest pod klamką wewnętrzną i ją odkręcamy za pomocą gwiazdki nr 20. Trzeci wkręt znajduje się we wnętrzu „chwytu” umożliwiającego nam zamykanie drzwi od wewnątrz.

2. Po odkręceniu śrubek podważamy boczek który przytwierdzony jest do drzwi zatrzaskami. Nie należy się zbytnio bać bo zatrzaski nie są łamliwe choć trzymają dobrze.

3. Po odpięciu zatrzasków „boczek” będą jeszcze trzymały cięgna klamki i przewody elektryczne. Aby zdjąć cięgna należy przekręcić w prawo białe plastikowe zabezpieczenia i go góry podnieść cięgna które na końcach są zagięte po kątem prostym. Po tej czynności odłączamy wtyczki lusterka bocznego i od panela którym jesteśmy zainteresowani najbardziej. Teraz możemy całość przenieść w miejsce gdzie spokojnie wykonamy dalszą część pracy.

4. panel przykręcony jest do „boczka” pięcioma wkrętami które należy odkręcić przy pomocy śrubokręta  z gwiazdką. Panel składa się z dwóch części i jest zamknięty zatrzaskami które należy delikatnie podważać. Po  rozpięciu zatrzasków panel ułożony przełącznikami ku górze otwieramy jak książkę. Połówki panela połączone są taśmą i należy uważać aby jej nie uszkodzić. Do tej połówki panela z przełącznikami szyby i centralnego zamką będziemy lutować przewód czyli antenę. Po zlokalizowaniu styku (zaznaczonego na zdjęciu) gdzie ma być zamontowana antena z największą uwagą przystępujemy do lutowania przewodu. Ja użyłem do tego zwykłego miedzianego(raczej cieńszego) przewodu z jakiejś starej wiązki samochodowej. Po przylutowaniu anteny zamykamy panel uważając by nie zniszczyć naszej anteny bo nie ma którędy wyprowadzić na zewnątrz przylutowanego przewodu. Końcówkę przewodu należy zaizolować aby nie doszło do zwarcia.

 Według opisu zamieszczonego na forum przez darekpawel przewód ma być długości nie większej niż 12 cali. Ja przedłużyłem ten przewód do 60 cm i jego koniec wyprowadziłem na wysokość lusterka bocznego co również jest widoczne na zdjęciu(czerwony przewód przylepiony czerwonym szkotem). Przed zamontowaniem boczka na drzwi proponuję podłączyć wtyczkę do panela i wypróbować działanie pilota i naszej anteny. U mnie efekt zaskakująco dobry pilot otwiera i zamyka auto z mieszkania nawet kiedy Jeep stoi w garażu. Powodzenia. Karol    

 

 


opracował: Morf_86


 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google